Egzaminy
Studia w UK & USA

W Szkole Językowej Belgravia prowadzimy program nauki języka angielskiego, który powstał z myślą o osobach pragnących dostać się na studia w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych.

Jednym z wymagań w procesie rekrutacyjnym na anglojęzyczną uczelnię wyższą jest odpowiedni wynik z egzaminu językowego. Każda uczelnia ma swoje specyficzne wymagania co do rodzaju testu i minimalnej punktacji. Najbardziej popularnym egzaminem w Wielkiej Brytanii jest IELTS Academic (International English Language Testing System), z kolei w Stanach Zjednoczonych przeważa egzamin TOEFL (Test of English as a Foreign Language).

W odróżnieniu od certyfikatów FCE, CAE lub CPE, IELTS Academic i TOEFL ukierunkowane są bardziej na sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego przydatnego w środowisku akademickim. Każdy z tych dwóch egzaminów składa się z czterech części i można go zdawać w wybranym autoryzowanym centrum egzaminacyjnym w Krakowie lub innych miastach Polski. Obecnie egzamin IELTS oferowany jest w wersji papierowej i komputerowej, przy czym TOEFL tylko w wersji komputerowej (tzw. TOEFL iBT).

Najbardziej renomowane uniwersytety w Oxford, Cambridge, czy Londynie narzucają konieczność zdobycia punktacji minimum 7.0 (maksymalna punktacja IELTS wynosi 9.0), a w Stanford lub Harvard przynajmniej 100 punktów (maksymalna punktacja TOEFL wynosi 120).

Oferujemy zajęcia przygotowujące do egzaminów IELTS i TOEFL w formie lekcji indywidualnych w trybie stacjonarnym w naszej szkole językowej na Woli Justowskiej lub online. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego lektora z certyfikatem TOEFL. Częstotliwość i czas zajęć jest ustalany indywidualnie. W naszej ofercie posiadamy pakiety po 5, 10, 15 i 20 godzin zegarowych lub lekcyjnych.

Pobierz test poziomujący